Epp Veski
  • TÜ arstiteaduskond
  • TÜ psühholoogia osakond
  • Vilniuse Humanistliku ja Eksistentsiaalse Psühholoogia Instituut
  • Euroopa Psühhoteraapia Assotsiatsiooni liige,  psühhoterapeudi Euro-sertifikaat

LinkedIn Epp Veski

Tervisereisidest

 

Käisin kunagi Ungaris ehitusmalevas. See oli meist mitmele esimene välisreis, elasime-töötasime koos mitme riigi üliõpilastege ja meeldis seal väga. Kuidagi aga juhtus nii, et peale seda ei olnud ma Ungarisse sattunudki. Talvel otsustasin sõita ja veidi enne ärasõitu leidsin, et seal on termaaljärv Heviz.

 

Plaanisin selle jaoks kaks päeva. Ilm oli haruldane, kõikjal õitsesid tulbid ja võõrasemad, mäletan, kuidas reedel kirjutasin, et täna on jahedam, ainult 26´. Järv oli eriline, vee temperatuuri ei tundnud, st. 34-36`, õitsesid valged, roosad, sinised, lillad vesiroosid. Kogu linnake oli nii rahulik ja mõnus. Ja seal tuli mul mõte hakata tegema tervisereise. Meil on ajaloo, kultuuri, aianduse, teatri jne reise ja miks mitte ka tervise omad.

 

Reise plaanin kohtadesse, kus kasutatakse eelkõige looduslikke ja vanu traditsioonilisi ravimeetod. Kuna eesmärk on teraapia ja tervis, siis ringsõite on plaanis vähe, mõni lühem sõit ümbruskonda, teater, kontsert vms.   

 

Esimene reis Ungarisse on juba tehtud, osalejatele meeldis väga ja sain neilt julgust jätkata. Väga tore grupp oli, naerda saime palju.

 

Jaanuaris läheme Indiasse ajurveda reisile, märtsis Poola soolakaevandusse ja aprillis jälle Ungarisse Hevize järvele. 

 

Paar mõtet on veel, aga neist edaspidi.

 

Reisid toimuvad koostöös kogenud reisikorraldajate Seeder Reisidega.