Epp Veski
  • TÜ arstiteaduskond
  • TÜ psühholoogia osakond
  • Vilniuse Humanistliku ja Eksistentsiaalse Psühholoogia Instituut
  • Euroopa Psühhoteraapia Assotsiatsiooni liige,  psühhoterapeudi Euro-sertifikaat

LinkedIn Epp Veski

Transfer Faktor

1949. a. H. S. Lawrence avastas doonorverest TF, mis osutus väga efektiivseks ravivahendiks ja koosneb 3 komponendist:

1. Induktorid – vastutavad immuunse vastuse kiiruse eest.

2. Antigeenid – tunnevad ära haigustekitavaid baktereid ja viiruseid, loob immuunvastuse ja hoiab ära infektsiooni paljunemise.

3. Supressorid – reguleerivad immuunvastuse taset, hoiavad ära autoimmuunse reaktsiooni.

Esimene ja kolmas sisaldab selgroogsete immuunkogemuse, mida ternespiimaga edasi antakse.

Paljudes maades XX saj. 20. aastatest ei lubatud vastsündinuid 2-3 päeva ema rinnale, kuna ternespiima ei peetud täisväärtuslikuks. See on viinud immuundefitsiidi laiale levikule: aeglane immuunvastus, immuunsüsteemi võimetus infektsiooni, patoloogiliste rakkude ja auto-immuunsete protsesside puhul. Seda süvendavad halvenev ökoloogia, liigne antibiootikute kasutamine, stressid, vale toitumine jne.

Tapjarakkude (NK – natural killer cells), mille ülesandeks on hävitada muteerunud ja viiruste poolt nakatatud rakke, aktiivsus peaks olema 150-200 ühikut, uuringute järgi on see Venemaa ja USA tervetel inimestel vaid 30-50. See väljendub vähi– ja infektsioonhaiguste üha laiemas levikus.

Dr. H. S. Lawrence näitas, et TF (sisaldab 44 aminohapet) süstimisega võib immuuninformatsiooni võib ühelt organismilt teisele edasi anda . Teadlased avastasid, et kõigil selgroogsetel identne TF on palju veres, veel rohkem ternespiimas ja munakollases.

Loomadel on geneetilise immuunkogemuse edastamise kett pidev. Kuna inimesed ei saanud aastaid seda informatsiooni, on nende immuunprogramm moondunud või deformeerunud. Me võime võtta loomadelt TF ja inimese organismi viia, et tõsta oma immuunsüsteemi kvaliteeti!

1986. a. patenteeriti USA-s TF tootmine lehma ternespiimast ja 2002. a munakollasest. See seisneb ultramolekulaarses filtreerimises, kus eraldatakse väikesed ülekandefaktorite molekulid suurtest, mis võivad allergiat põhjustada. TF kontsentratsioon selles ekstraktis on 50 korda suurem, kui kuivas ternespiimas, colostrumis.

David Lisonbee, kogenud tervist tugevdavate looduslike preparaatidega tootja, asutas 4LIFE Research, mille loosungiks sai: Esitleme maailmale Transfer Factorit! Uurimused tõestasid, et TF kapslid on efektiivsed ja parandavad tunduvalt inimeste ja loomade immuunsüsteemi ja elukvaliteeti.

TF on bioloogiliselt aktiivne toidulisand (BAT): saadud looduslikest allikatest, ohutud ja kahjutud, ei ole vastunäidustusi, ühesuguselt efektiivsed nii täiskasvanutele kui lastele. Organism ei võta neid kui võõrkehi, kuna TF tekivad ja toimivad ka tema organismis.

TF abil võib tõsta immuunsüsteemi tööd, loobuda farmakoloogilistest preparaatidest (vähendades nende kõrvalmõjusid ja tüsistusi), viia peale ravimite kasutamist läbi immuunrehabilitatsiooni.

Sageli kasutatakse immuunkorrektoreid: punane siilikübar (echinacea), kassiküüs, korditseps, lagrits, noni, küüslauk jne, kuid need on pigem immuunomodulaatorid ja üldtugevdava mõjuga. TF nimetatakse „immuunrehabilitaatoriteks“ oma maheda, efektiivse ja taastava mõju tõttu. On arvamusi, et see immuunrehabilitatsioon on antibakteriaalse teraapiaga võrreldav saavutus.

Suur osa XX saj farmakoloogilistest preparaatidest on agressiivsed, nad mõjutavad organismi võõrkehadena, rünnakute alla sattuvad ka terved rakud, areneb või süveneb immuunpatoloogia. Farmakoloogiline sekkumine on õigustatud vaid siis, kui immuunsüsteem suudab heastada selle kahju, mille kutsus esile ravi. Muidu võib kahju olla suurem kui kasu. Viimasel ajal levinud immuundefitsiit ja ravile halvasti alluvate haigusvormide sagenemine muudavad paljud seni kasutatud ravimeetodid väheefektiivseteks või isegi ohtlikeks. TF lubab arstidel taktikaliselt ja strateegiliselt muuta paljude haiguste ravi.

 

Ülekandefaktorite kasutamine onkoloogiliste haiguste puhul

Inimese organismis tekib Päikese ja Maa radiatsiooni ja paljude muude tegurite tagajärjel iga päev miljoneid miljonit moondunud, sh vähirakku, mis tugeva immuunsüsteemi korral avastatakse ja hävitatakse õigeaegselt. Vähi tekkimine on immuunpatoloogia, st. immuunvastus ei ole piisvalt kiire ja efektiivne, NK -rakke on vähe ja nõrgad.

Meditsiin püüab maha suruda seda onkoloogilist protsessi, mida immuunsüsteem pidurdada ei suutnud, kuid kemoteraapia, kiiritamine ja operatsioon nõrgendavad ise organismi ja teistpidi süvendavad nii immuunpatoloogiat. On arvamus, et kui immuunsüsteem juba enne ravimist võimaldas onkoloogilise protsessi teket, siis ravi poolt nõrgestatuna, lubab ta seda enam. Seega strateegiliselt on vaja mitte ainult onkoloogilist patoloogiat lihtsalt maha suruda, vaid selle taaspuhkemist takistada. Selleks peab immuunsüsteem raviga muutuma paremaks, mitte hullemaks kui enne. TF võimaldab seda immuunrehabilitatsiooni abil. Eriti aktuaalne on see siis, kui on metastaaside oht, kui haige talus ravi halvasti. TF kasutatakse edukalt immuunsüsteemi töö parandamiseks keemia- ja kiiritusravi ettevalmistamisel ja ajal: see parandab vere pilti, kaitseb hävingust soolestikku, maksa, neerusid, südant jne., vähendab intoksikatsiooni ja infektsioonide ohtu.

Kui arsti kasutatud ravi ei too edu ja edasise üldkasutatav ravi ei ole perspektiivikas, siis TF lubab haigusnähte leevendada, patsiendi elu pikendada, kannatusi vähendada ja väärikalt elust lahkuda. „Kompetentse“ immuunsüsteemi puhul on võimalused on paremad kui muidu.

Autoimmuunsed haigused

Luupus (söötraig), polüskleroos (sclerosis multiplex), glomerulonefriit (neerupõletik), reumatoidne artriit, autoimmuunsed türeoidiidid (kilpnäärme põletik), hepatiidid (maksa põletik), pankreatiit (kõhunäärme põletik), vaskuliit (veresoonte põletik), sklerodermia, psoriaas, atoopilised dermatiidid, ekseemid (nahahaigused) jne on haigused mille põhjus on desorienteeritud immuunsüsteem.

Need haigused tekivad eelkõige peale nakkushaigusi, vaktsineerimist ja raviseerumite kasutamist. Reumatoidartriidi puhul võivad autoimmuunse protsessi põhjuseks olla bakteriaalsed, viiruslikud või parasitaarsed antigeenid, mis rikkuvad immuunsuse seda programmi, mille ülesandeks on tervete rakkude eristamine haigetest või moondunud rakkudest ja immuunrakud hakkavad ründama terveid rakke kuni nende hävitamiseni.

Tavaliselt tehakse siin sümptomaatilist (sümptomile mõjuv) ravi, sh antibiootikumid, valuvaigistid, kortikosteroidid (neerupealise hormoonid), tsütostaatikud (rakkude arengut pärssiv) jne).

Nüüd on tänu TF-le võimalik immuunsüsteemi tööd põhjalikult korrigeerida. Muutub ravi strateegia, TF ja immuunsüsteem on kõige tähtsamad ning põletikuvastane, valuvaigistav jne sümptomaatilisene ravi on taktikalise tähtsusega.

Allergiliste seisundite (sh bronhiaalastma, neurodermiit, heinapalavik, psoriaas, külmaallergia jne) puhul on tegemist immuunsüsteemi hüperreaktsiooni, desorientatsiooni, informatsioonivahetuse häirega immuunsüsteemi rakkude vahel. Allergilised reaktsioonid tekivad, kui immuunsüsteem tõlgendab organismi sattunud ohutuid aineid (näiteks õietolm, mesi, pähklid, puuviljad) moonutatud immuuninformatsiooni tõttu ohtlikena ja ründab neid. Täna esineb igal viiendal inimesel mingi allergia. Selle probleemi lahendamiseks peab immuunsüsteemi tööd tasakaalustama ja suurendama immuunvastuse adekvaatsust ja kvaliteeti.

Nakkushaigused

Käesoleval ajal on sageli raske vahet teha somaatiliste ja infektsiossete haiguste vahel ja infektsioonidega töötavad mitte ainult infektsionistid. Sageli on nakkused kroonilised sellepärast, et immuunagendid suutsid väljuda immuunjärelevalve alt. Kui organism saab TF-ga adekvaatse informatsiooni, siis immuunsüsteem saaks nagu „nägijaks“ ja tegutseb edasi kiirelt ja täpselt.

Arstid, kes ravivad infektsioone (sh. B- ja C- hepatiidid, tsütomegaloviirus, herpes jne), kasutavad sageli standardset taktikat. TF lisamine parandab teraapia efektiivsust ja organismi seisundit, ravimite doosid, kestvus vähenevad ja vastunäidustuste mõju vähenevad. Kahjuks kasutavad osa arste TF alles peale standardset teraapiat, mis ise sageli suurendab immuunpatoloogiat, organism vastab interferoonide kasutamisele antikehade tekkega ja käivitab autoimmuunne protsess. Nende haigete immuunsüsteemi rehabiliteerimine on tunduvalt raskem ja nõuab TF kasutamist suuremas doosis ja pikemat aega.

Eriti häid tagajärgi saavutavad arstid selliste raskete ja keeruliste haiguste ravi puhul, nagu krooniline herpes, Laima haigus, roos, tuberkuloos, osteomüeliit, meningiit, toksoplasmoos jt. On saadud mõningat immuunrehabilitatsiooni ka HIV viiruse puhul, paraneb haigete enesetunne ja haigusnähud vähenevad.

Kogenud arst muudab uute võimaluste tekkega ravi strateegiat ja taktikat: kui varem oli pea ainus strateegiaks välise infektsiooni mahasurumine antibakteriaalsete või viiruste vastaste vahenditega, siis nüüd paneb arst põhilise panuse sisemisele, st „kompetentsele“ immuunsüsteemile ja eespool mainitud vahendeid kasutab abilistena, vastavalt vajadusele.

Südame-veresoonkonna haigused

Viimaste teaduslike andmete järgi on ateroskleroosi tekke põhjusteks kroonilised infektsioonid: kopsuklamüüdia, helikobakter, herpesviirus jt., stenokardia seostatakse koronaarse süsteemi infektsioossete põletikega. Kardioloogide tulemused lubavad korrata meditsiiniteaduste doktori O.N.Simonovi sõnu: „... me näeme, et TF on süsteemne preparaat, mida kardioloogid on juba ammu otsinud südame rütmihäirete, arteriaalse hüpertoonia, stenokardia patogeenseks raviks. Ülekandefaktoritel ei ole vastunäidustusi ja ta on kindlasti vajalik kõigepealt 40-aastastele ning teda kasutatakse koos baasteraapiaga.“

Esitleme maailmale Transfer Factorit!

Transfer Factori tootmise tehnoloogia on patenteeritud USA-s patent ? 4816563, Transfer Factor XF ja patent ?6468534 Transfer Factor E-XF. Patentide omanik on ettevõte 4Life Research.

TF soovitatakse kasutada koos naturaalsete vitamiinide ja mineraalidega, see sobib iga arsti poolt soovitatud ravi juurde.

TF eelis teiste, isegi laialdaselt tuntud immuunmodulaatorite ees on see, et tal on suur aktiviseeriv mõju immuunsüsteemile, laialdane üldine mõju, ta on ohutu ja kahjutu, manustatakse suu kaudu želatiinkapslitena, tema kasutamisel ei ole vastunäidustusi, on efektiivne täiskasvanutele ja lastele.“ Professor, akadeemik, mikrobioloogia, viroloogia ja immunoloogia kateedri juhataja, A. Vorobjov.

Venemaal, Blohini-nimelises Onkoloogiakeskuses läbi viidud uuringud erinevate preparaatidega näitavad nende toimet immuunsusele:

Noni mahl 15%

Aloe 15%

Ternespiim (colostreum) 23%

Cordyceps 28%

Shiitake seen 42%

Echinacea 43&

TF Classic 104%

TF Tri-Factor 283%

TF + 437%

 

TF kasutusvõimalused

- Immuunsüsteemi töökvaliteedi parandamine.

- Organismi resistentsuse parandamine stresside, koormuste ja haigestumiste suhtes.

- Organismi vastupidavuse suurendamine kliimamuutuste ja ajavööndite vahetumiste suhtes.

- Elukvaliteedi paranemine krooniliste haiguste puhul.

Teaduslikes ajakirjades on kirjeldatud TF positiivset mõju selliste haiguste puhul, nagu: naha ja limaskesta herpes, tsütomegaloviiruse ja Epstein-Barr viiruse poolt esilekutsutud kroonilised haigused, seenhaigused, villdermatoosid, tuberkuloos, leepra, leišmanioos, brutselloos, klamüdioos, B ja C hepatiidid, AIDS, krüptokokoos, toksoplasmoos, viiruseline entsefaliit ja borrelioos (Lymei tõbi), asteeniline sündroom (krooniline väsimuse sündroom), raskekujuline müasteenia, urogenitaalse trakti ja LOR organite retsidiivne infektsioon, osteomüeliit, sepsis, allergia, bronhiaalne astma, atoopiline dermatiit, psoriaas, onkoloogilised haigused (osteosarkoom, neeruvähk, rinnavähk, mao-, jämesoole-, nasofarüngiaalne vähk), keemia ja kiiritusravi teraapia ja operatsioonistressiga esilekutsutud immuundefitsiitide korrigeerimine, Alzheimeri ja Parkinsoni tõbi, epilepsia ja laste autism, terav skleroosne panentsefaliit, haavandtõbi, suhkruhaigus, krooniline granulomatoosne Viscott - Oldritzi haigus, lümfogranulomatoos (Hodgkini tõbi) Burkitti lümfoom, epidermaalne düsplaasia (palju halvaloomulisi nahakahjustusi), erütematoosne luupus (söötraig).

 

Transfer Factor Classic

Pakend: 90 kapslit.

Suurendab immuunsüsteemi intellektuaalset koefitsienti 104%, õpetab organismile 3 põhitegevust:

  1. Teha kindlaks potentsiaalseid ohtlikke vaenlasi.

  2. Tõrjuda nende pealetung ja taastada kiiresti immuunne tasakaal.

  3. Jätta meelde vaenlased, et tulevikus kohtudes neid ära tunda.

Ohutus: kasutusohutust võrreldakse piima joomisega, ei kutsu esile harjumist.

Kõrvalnähtused: Puuduvad.

Koostis: Lehma ternespiima patenteeritud kontsentraat. 200 mg 1 kapslis.

 

Transfer Factor Tri-Factor

Pakend: 60 kapslit.

Suurendab immuniteeti 283%.

1. Aitab immuunsüsteemil mäletada varasemaid rünnakuid ja kiiremini reageerida tervist ähvardavatele ohtudele.

2. Õpetab immuunrakke, potentsiaalsete ohtude korral tegevusplaan.

3. Vähendab tervisele ohu kindlakstegemise aega ja lühendab haiguse kestust.

4. Suurendab immuunsuse perioodi, tasakaalustab seda liiga aktiivse immuunsüsteemi korral.

On lehma ternespiima ja kanamunade kollase ülekandefaktorite segu. Teaduslikud uuringud näitavad, et selline koosmõju on eraldi komponentide mõjust palju efektiivsem, aitab organismil haiguste ja infektsioonidega võidelda ja hoiab tervist kogu elu jooksul.

Kasutamine:

- TF Tri-Factorit soovitatakse kasutada toidulisandina – loodusliku peptiidide allikana, mis parandab immuunsüsteemi funktsionaalset seisundit, aktiveerib sihipäraselt immuunsüsteemi võitluses nende mikroobidega, mis põhjustavad veresoonte mikropõletikke – kopsuklamüüdia, herpese, Epstein-Barr, tsütomegaloviirus, Koksaki viirus; aitab vähendada ja vältida

- infarkti, insulti, trombe,

- bakteriaalseid infektsioone (tonsilliit, farüngiit, bronhiit, piodermia, püelonefriit jne.)

- enneaegset sünnitust;

- neuroinfektsioone; kardiopaatiat;

- ateroskleroosi;

- asteenilisi ja kroonilise stressi seisundeid;

- onkoloogilist patoloogiat kiiritus- ja keemiateraapia foonil.

Ohutus: looduslik aine, efektiivsust on kinnitanud kliinilised katsetused. Ei kutsu esile harjumust.

Vastunäidustused: puuduvad.

 

Transfer Factor Tri-Factor Plus

Pakend: 90 kapslit.

TF Plus suurendab immuunsust 437%, tal on adaptogeenne, kardiometaboliseeriv, antibakteriaalne ja kasvajavastane mõju.

TF Tri-Factori ja TF Plusi kombineeritud kasutamine annab uued võimalused inimeste tervisele, kes põevad ateroskleroosi ja selle haiguse tüsistusi (infarktid, insuldid), vähki, herpest, klamüdioosi.

TF Plus:

- taastab rikutud koostöö immuunokompetentsete rakkude vahel, st, erinevate immuunsuse komponentide koostöö paraneb

- suurendab tunduvalt NK-rakkude (tapjarakud) funktsionaalset aktiivsust (kuni 437%, aktiveerimise aeg 48 tundi), tagades vajaliku kontrolli halvaloomuliste ja muteerunud rakkude õigeaegse hävitamise üle;

- on läbi mitmesuguste mehhanismide vähivastase mõjuga;

- on membraane stabiliseeriva, antioksüdantse mõjuga; avaldab adaptogeenset toimet;

- üheaegsel manustamisel vähendab tunduvalt antibakteriaalse, keemia- ja kiiritusravi toksilist mõju, suurendab tundlikkust antibiootikute suhtes, mis suurendab nende kasutamise efektiivsust;

- suurendavad krooniliste infektsioonide remissiooni aega.

Kasutamine:

- ägedad ja kroonilised bakteriaalsed ja viiruselised infektsioonid;

- antibiootikumresistentsed infektsiooni vormid;

- seenhaigused;

- onkopatoloogia kiirguse- ja keemiateraapia foonil;

- erineva astme halvaloomulised kasvajad (haiguse kõigis staadiumites);

- antibakteriaalsete, keemia- või kiiritusravi ajal (või peale seda);

- healoomulised moodustised;

- sekundaarsed immuundefitsiidid;

- mao ja kaksteistsõrmiksoole haavandid;

- suhkruhaigus;

- tuberkuloos;

- depressioon;

- kõrge iga;

- profülaktiliselt: immuunsüsteemi tugevdamiseks kaks kuud enne haiguste sessooni, kokkupuutel haigetega, kokkupuute ohu korral uute haigustega, pikemate reiside puhul teistesse kliima- ja ajavöönditesse.

Ohutus: see on ohutu looduslik toode, mille efektiivsust on kliiniliste katsetustega tõestatud. Ei tekita harjumust. Kõrvalnähtusi avastatud pole. Vastunäidustus – individuaalne talumatus.

Erilised juhised: TF Plusi kasutamisel võib tekkida krooniliste infektsioonide sümptomite ägenemine, mis ei eelda selle kasutamise lõpetamist, vaid nõuab reeglina patogeneetiliste teraapiavahendite lisamist.

Doseerimine: täiskasvanutel 1 kapsel 3 korda päevas (söögi ajal), v.a spetsiifilised juhud. Ravikuur sõltub patoloogia liigist ja seisundi raskusest, 10 päevast mõne kuuni, onkoloogiliste haiguste puhul, sõltuvalt staadiumist – pool aastat ja kauem. Ägenemise perioodide puhul soovitatakse päevast kogust suurendada 2-3 korda, kuni ägeda seisundi kadumiseni ja edasi võtta juba harilik doos.

TF Plus koostisesse kuuluvad TF molekulid lehma ternespiimast ja munakollasest ning lisakomponendid (monometionin tsink, inositool heksafosfaat, sojaubade ekstraktid, söögipärm, sidrun, kaer, euroopa oliivid, aaloe, Agaricus blazeii seened, Grifoiea frondozaLentinus edodes, hiina korditseps). Nimetatud komponendid on NK-rakkude suhtes kõrge immuunomoduleeriva aktiivsusega. TF Plus stimuleerib intensiivsemalt kui TF Classic ja TF Tri-Factor interferoonide teket, T-lümfotsüütide ja T-killerite teket, on adaptogeense, kardiometaboliseeriva, antibakteriaalse ja kasvajavastase efektiga.