Epp Veski
 • TÜ arstiteaduskond
 • TÜ psühholoogia osakond
 • Vilniuse Humanistliku ja Eksistentsiaalse Psühholoogia Instituut
 • Euroopa Psühhoteraapia Assotsiatsiooni liige,  psühhoterapeudi Euro-sertifikaat

LinkedIn Epp Veski

Tervisliku seisundi hindamine (diagnostika) ja tasakaalustamine (teraapia) bioresonantsmeetodil

Terve organismi iga koe rakkudel on oma kindel võnkesagedus ja optimaalne võnkeamplituud. Liigse stressiga muutub kõigepealt rakkude energeetika, see langeb või algul hoopis tõuseb sisemiste reservide abil. Sellega võnkeamplituud kas suureneb või väheneb. Tavameditsiinis on selle staadiumi muutusi igapäevaselt raske määratleda, v.a. EKG, EEG, müograafia, millega saab mõõta vastavalt südame, aju või lihaste elektrilist aktiivsust.

Teaduse saavutuste rakendamisega on eelmise sajandi lõpust välja töötatud kudede energia taset ja iseloomu mõõtvaid aparaate ja programme, laiemalt tuntud bioresonants meetodina. Need võimaldavad avastada häireid ja kõrvalekaldeid algstaadiumis ja ravijärgselt, kui tavameditsiinis kasutusel olevad meetodid seda sageli veel või enam ei võimalda.

Osa aparaate võimaldavad peale hindamise e. diagnostika ka kompenseerida / korrigeerida rakkude energeetikat ja võnkumisi, sh. häirete algstaadiumis ja taastusravi ajal. Ühekordne tasakaalustamine annab lühiaegse efekti, nii nagu üks päev dieeti või üks treening ei anna veel midagi. Püsitulemuste saavutamiseks on vaja teha kuur, mille tulemuslikkust aitavad tõsta sobivad afirmatsioonid, nii tasakaalustamise ajal kui igapäevases elus.

Kõige rohkem saab inimene ise oma tervist tugevdada elustiili parandamisega: töö ja puhkuse vahekord, sobiv toitumine ja kehaline koormus, stressi reguleerimine, pingetest vabanemine, emotsionaalne rahulolu jne.

See annab tulemusi küll aeglasemalt kui tavameditsiini sageli sümptomaatiline ravi, kuid tulemus on püsivam, laiem ja ei anna kõrvalnähte. Näit. immuunsuse tugevdamine võtab kauem aega kui mikroobide hävitamine antibiootikumidega, kuid on kestvam ja tõhus erinevate mikroobide puhul. Tasakaalustatud mikrofloora (mikroobid, algloomad, seened) mõjutab positiivselt organismi mitmeid funktsioone (seedimine, ainevahetus, hormoonide ja fermentide tootmine jne) ja tugev immuunsus on tõhus kaitse ka teiste mikroobide, viiruste ja ka oma muteerunud (moondunud) rakkude puhul.

Selline tasakaalustamine ei asenda, kuid toetab haiguse ägedas faasis ja väljakujunenud muutuste puhul tavameditsiini spetsiifilist sümptomatoloogilist ravi.

IMAGO diagnostika on üks mitmekülgse võimalustega bioresonants meetod. Siia alla kuuluvad erinevate nimetustega aparaadid ja vastavat programmid.

AuR-uM metood

AuR-uM meetodon arvuti ja lisaaparaadige töötav programm, mis võimaldab: 

 • hinnata kogu organismi, üksikute organite ja rakkude energeetikat ja talitust
 • hinnata muutusi väga varasesest staadiumist kuni jääknähtudeni peale ravi
 • määratleda kõrvalekallete ja häirete tugevust ja iseloomu
 • avastada häirete põhjused (mikroobid, parasiidid, toksiinid, keemilised ühendid jne.)
 • prognoosida võimalikke häireid ja tüsistusi
 • valida sobivaid toidulisandeid ja preparaate, nende kombinatsioone, doosi
 • korrastada ja tasakaalustada organite energiat ja talitust
 • hinnata toiduainete sobivust
 • anda soovitusi tervise tugevdamiseks: toit, füüsiline koormus ja keha töö, psühholoogiline nõustamine, toidulisandid, ravimtaimed jne.

Protseduur kestab ca 2 tundi, patsient näeb monitoril kogu protsessi, mis võimaldab tal aru saada, mis, kus,  kuidas tema organismis toimub ja millised on nende omavahelised seosed.

AuR-uM metoodika on välja arendatud kosmosemeditsiinist, kui oli vaja organismi seisundit hinnata ja kõrvalekalded varakult tasakaalustada. Meetodi aluseks on R. Volli, F. Morelli, E. Rashe ja füüsikas Nobeli preemia saanud D. Gabori jt. tööd.

 

Süda ja kopsud