Epp Veski
  • TÜ arstiteaduskond
  • TÜ psühholoogia osakond
  • Vilniuse Humanistliku ja Eksistentsiaalse Psühholoogia Instituut
  • Euroopa Psühhoteraapia Assotsiatsiooni liige,  psühhoterapeudi Euro-sertifikaat

LinkedIn Epp Veski

Projektid

Rännak (Journey)

Viimastel aastatel on suure populaarsuse võitnud paljudes riikides, sh. ka Eestis meetod, mille autor Brandon Bays on oskuslikult kokku pannud mitmed koolkonnad, filosoofiad ja meetodid.

Idee on lihtne: lahendamata emotsionaalsed pinged mõjutavad nii inimeste hoiakuid, käitumist, suhteid kui ka keharakke. Rakkude funktsioon võib pingete tõttu kahjustuda, seda infot rakkude uuenemisel pidevalt järgmistele edasi anda ja nii võivad rakud muteeruda (moonduda, ka kasvajarakkudeks).

Protsessi käigus jõuab ta juhendaja suunamisel oma lättesse, jõu allikasse, mis annab talle julgust, enesekindlust, vabadust, jõudu jne. Sügava kehalise, emotsionaalse ja vaimse lõdvestumise seisundis on inimene suuteline märkama, teadvustama ja uuesti läbi elama lahendamata, teda vaevavaid, allasurutud ja vahel ka teadvusest väljatõrjutud emotsioone, tundeid, mälestusi. Pealegi on ta nüüd kogenum, targem jne., suudab paremini mõista mineviku valu, viha, solvumisi jne., neid lahendada ja andestada. Andestada teisele poolele, kuid ka iseendale, et ta on seda nii kaua endaga kaasas kandnud, end piinanud ja sageli sellega samastades.

See protsess annab kohe suure kergenduse, vabaduse, jõu, rõõmu, armastuse tunde. Vana trauma läbitöötamine ja lahendamine annab võimaluse selle informatsiooniahela katkestamiseks ja nii rakkude tervenemiseks ka anatoomilisel tasandil.

Kuigi juba üks kord annab kergenduse, on tulemuse kinnitamiseks vaja seda protsessi mõned korrad korrata. Oluline on enda mõtete, hoiakute, käitumise jälgimine ja vajadusel korrigeerimine, suurt tuge annavad kehalised harjutused (jooga, chi gong, tai chi jt), toitumine, puhas vesi, toetav kaaslane jne. Nii võib saadud tulemus saada püsivaks, inimene õnnelikuks, terveks ja vabaks.