Epp Veski
  • TÜ arstiteaduskond
  • TÜ psühholoogia osakond
  • Vilniuse Humanistliku ja Eksistentsiaalse Psühholoogia Instituut
  • Euroopa Psühhoteraapia Assotsiatsiooni liige,  psühhoterapeudi Euro-sertifikaat

LinkedIn Epp Veski

Projektid

Empowerment

Elus on õnnelikuks olemiseks tihti vähe, kui teha samu asju üha paremini ja paremini. Sageli on vaja teha  hoopis teistmoodi või isegi täiesti teisi asju!

Empowerment (eesti keeles Väestumine, oma väe juhtimine või ka Enese teostamine) keskendub on unistuste, tõeliste soovide elluviimisele, eesmärkide saavutamisele ja erineb selle poolest probleemide lahendamisele suunatud meetoditest. Probleemile ei pöörata suurt tähelepanu, see küll määratletakse, aga seejärel keskendutakse eesmärgi saavutamisele.

Sobib inimestele, kes tahavad ennast ja oma elu oluliselt muuta, on selleks valmis endaga tõsiselt („tõsine“ ei tähenda sugugi morni või tusast) tööd tegema, ennast uurima, hindama ja muutma. See on põnev, rõõmutoov, üllatusterohke, kergendav protses.

Tõsi, vahel toob ka pisaraid, mis toovad tavaliselt kergenduse ja tulemus on seda väärt. Raskustesse tuleks kergemalt (see ei ole kerglane!) suhtuda ja võtta kui võimalust kas teha uutmoodi või .... teha hoopis midagi muud.

Palju kasutame visualiseerimist, mis aitab saada kontakti oma alateadvuse ja varjatud / allasurutud soovidega ja võimaldab teadvustada:

  • mida ma elus tegelikult tahan, vajan,
  • miks ma seda ei saa, millised on mu piiravad uskumused,
  • kuidas piiravad uskumused muuta edasiviivateks,
  • mida ma peaksin tegema, et oma elu muuta selliseks, nagu ma seda tahan.

Empowerment hõlmab seitse valdkonda: emotsioonid, suhted, keha, töö, raha, seksuaalsus, vaimsus. Igas valdkonnas saab teadvustada oma tegeliku soovi, looma sellest täpse kujutluse, sõnastama afirmatsiooni, avastama oma takistavad uskumused, muuta need toetavaks ja kavandada sihileviiv tee.

Peale koolitust saab igaüks otsustada, millisega teemaga tema tahab alustada ja tööd teha.

Enese teostamine on 3-päevane koolitus. Võib teha ka 2 päeva, aga siis jääb osa teemasidläbimata. 

Empowerment osi kasutame ka individuaalsel nõustamisel vastavalt vajadustele.