Epp Veski
  • TÜ arstiteaduskond
  • TÜ psühholoogia osakond
  • Vilniuse Humanistliku ja Eksistentsiaalse Psühholoogia Instituut
  • Euroopa Psühhoteraapia Assotsiatsiooni liige,  psühhoterapeudi Euro-sertifikaat

LinkedIn Epp Veski

WCP kongress

Võtsin osa Maailma Psühhoteraapia 6. kongressist "World Dreaming", mis toimus 24.-28.08. 2011.a. Sydneys.

Kongress "World Dreaming" toimus Sydney Darling Harbouri keskuses. Osalejaid oli üle 600, kuna ettekanded ja töötoad toimusid paralleelselt mitmes ruumis, siis oli vahel raske valida, kuhu minna. Nagu ikka, avas kongressi maailma organisatsiooni president Alfred Pritz, seekorde teema oli "Psühhoteraapia minevik, olevik ja tulevik". Väga huvitava kombinatsiooniga esines Venemaa Psühholoogia Liiga president, prof. V. Makarov "Biopsychosociospiritual".

Üks tuntumaid eksistentsiaalseid psühhoterapeute Emmy van Deurzen esines kahel korral ja tal oli ka töötuba "Eksistentsiaalne töö unenägudega". Huvitavaid ettekandeid oli sõltuvusest, aborigeenide ja Aafrika tavadest, kunsti ja tantsu rollist. Hommikuti enne ettekandeid toimusid grupitööd, mina käisin unenägude grupis.

Ühel hommikul ärkasin järgmise unenäo peale: olin ühes toas, kus oli just remont tehtud, lagi ilus valge, seintel hele tapeet ja siis nägin kuidas ühe seina tapeedile tekkis tumedam laik. Sain aru, et sein selle all on märg. Ma magasin ja samal ajal teadsin, et magan, näen und ja sain ka seletuse: ainult värvimisest ja tapeedist sageli ei aita, kui seinad on märjad, siis tuleb välisseinu, vundamenti või katust parandada. See oli väga kooskõlas samal päeval toimunud Emmy unenägude töötoaga. Me kõik elame maailmas, kus on 4 taset: füüsiline, sotsiaalne, personaalne ja spirituaalne. Unenägu näitas, et psühhoteraapia (personaalne =siseseinad) ei anna alati tulemust, kui füüsiline (materiaalne=põrand), sotsiaalne (ühiskond, pere, sõbrad) ja spirituaalne (lagi, katus) tase ei toeta muutust. Samal õhtul oli suur paneeldiskussioon, kus räägiti samadel teemadel: psühhoteraapia kohast tervishoius ja sotsiaalhoolduses, seadusandlusest jne.