Epp Veski
  • TÜ arstiteaduskond
  • TÜ psühholoogia osakond
  • Vilniuse Humanistliku ja Eksistentsiaalse Psühholoogia Instituut
  • Euroopa Psühhoteraapia Assotsiatsiooni liige,  psühhoterapeudi Euro-sertifikaat

LinkedIn Epp Veski

Ajurveda Keralas

Ajurveda, maailma ühe vanima vanima tervikliku tervise süsteemi sünnimaa on India lõuna- ja läänepoolsem osariik Kerala, mida nimetatakse ka kookose osariigiks. Kerala on India kõige haritum, arenenum ja puhtam osariik.

Ajurveda tähendab sanskriti keeles “elu teadus”, on iidne India traditsiooniline meditsiin, mis kasutab raviks palju ravimtaimi ja õlisid. Ajurvedas kasutatakse toitumist, teesid, joogat, hingamisharjutusi, massaazhe, mähiseid jne. Eesmärgiks on 3 dosha (erinevate elementide :

õhk, tuli, vesi, maa, eeter kombinatsioonid) tasakaalustamine. Oluline on organismi puhastamine jääkainetest ja energiate vaba liikumine. Hommikuti saame teha joogat ja hingamisharjutusi.

Reisi eesmärk on ajurveda abil oma tervise parandamine. Tulemuste saamiseks on teraapia kestvus vähemalt 2 nädalat. Esimesel päeval on põhjalik diagnostika, peale seda iga päev on 1,5 tunnine ajurveda protseduur ravimtaimedega.

Maitsvad india toidud, mahlast nõretavad puuviljad ja värskeltpressitud mahlad ootavad meid.

Soovijad võivad teha 2 pikemat väljasõitu:

Bambuslaevaga tagavetel – Kerala ranniku lähedal enne merre jõudmist moodustavad Himaalajast jt. mägedest tulevad jõed kanalite võrgustiku, kallastel põhiliselt riisipõllud, ka külad, puuviljaaiad jne. Bambusest maja-laevadega mööda kanaleid on väga eksootiline sõita. Mõni aasta tagasi oli ajakirjas “National Geographic” sellest kirjutatud kui ühest kõige-kõige meeldejäävamast reisielamusest üldse. Laeval on tavaliselt 2-sed kajutid, dush, värskeltpressitud mahlad, maitsvad india toidud ja meeldiv teenindamine. Sõidu ajal saab soovi korral kaluritelt osta värsket kala jt mereande

Kanyakumari

Kerala naaberosariigis Tamil Nadu osariigis on India lõunatipp, kus kohtuvad 2 merd ja India ookean. See on tuntud päikese loojangu ja -tõusu vaatamise koht. Seal on mitu templit ja ilus suur valge kirik. Meres suurel kaljul on Vivekananda joogekeskus. Teel sinna on suur vana puutempel ja võimas Hanumani (Ahvijumal) tempel

Trivandrum – selle piirkonna suurim linn, kus palju templeid, erinevad pühad elevantidega, turud jne. Linnas on väga head hambaarstid, hea kvaliteet, hinnad soodsamad kui meil. Seal võib igaüks tuk-tukiga käia.

Kovalamis Marina hotelli lähedal hea prillipood (Eesti optikafirmad impordivad Indiast nii raame kui eriti klaase). Hinnad soodsamad kui meil, tellimused täidetakse mõne päevaga.

Reis toimub 5.-21.01.2019. koostöös Seederreisidega, vt

https://seederreisid.ee/india/

Registreerimine ettemaksuga 1000 E kuni 15.11.(Seederreisidele)

 

Täiendav info ka tel 5168747 või eppves@gmail.com

Ajurveda